Jak uspět v modelingu

Dnes se podíváme trošku blíže do světa modelingu. Nebudeme si nic nalhávat, je to džungle. Přijdete na casting a je tam s Vámi i 300 dalších dívek, které chtějí prorazit do reklamy stejně jako Vy. No nic naplat, bez tvrdé dřiny a vytrvalosti ty koláče prostě nejsou a nebudou.

No, a protože jsme obě zkušené modelky, tak jsme se rozhodly Vám dát pár základních rad, jak se neztratit.

    

1) Ujasněte si, co chcete
Chcete dělat modeling jen jako brigádu při škole nebo je Vaším snem opravdu prorazit a stát se profi modelkou a zabookovat ty nejlépe placené joby? Kolik času do toho investujete, tolik se Vám vrátí. Samozřejmě je důležité mít základní předpoklady pro modeling: zajímavá tvář, výška alespoň 175 cm, ideální míry, a jistou roli zde hraje také věk.
 
2) Najděte si agenturu
Je spousta agentur, ale která je ta správná? U velkých známých agentur se zajisté dostanete k prestižním zakázkám, ale mají také i velké portfolio modelek, které nabízí. Malá agentura má sice zakázky menší, ale v databází má méně modelek, takže Vás může nabídnout častěji. Každopádně dejte na doporučení od přátel a také na svůj pocit. Projděte si smlouvu, kterou Vám nabízí, nepodepisujte nic hned.
 
3) Portfolio
Jako modelka potřebujete mít základní vybavení na castingy, a to:
  1. Book – základní portfolio fotek modelky, skládá se z portrétních fotek, fotek postavy oblečené a samozřejmě v prádle nebo plavkách. Pokud book nemáte, tak Vám agentura doporučí fotografa, který nejlépe splňuje představu té konkrétní agentury, či jejich klientů. Zaplatíte za něj buď hned nebo Vám peníze strhnou z první zakázky. Nemusíte se bát, protože každá agentura Vás potřebuje prodat, takže Vás pošle ke svému dvornímu fotografovi, o kterém je přesvědčena, že Vám udělá ty nejlepší fotky pro prezentaci.
  2. Set karta – prezentační karta modelky. Na první straně je portrétní fotka a logo zastupující agentury, na straně druhé je již vybrané portfolio 4-5 fotek vystihující modelku v různých pózách, míry a kontakt. Tohle taktéž zajistí agentura.
  3. Lodičky na vysokém podpatku – na přehlídkách v 99% chodíte na vysokých podpatcích, je proto důležité, aby klient viděl, jak se na nich umíte pohybovat. Ano, stalo se to již i Naomi Campbell, že upadla na mole, ale věřte, že začínající modelce se to před klientem stát nesmí.                                       
  4. Plavky – nestačí jen book, klient Vaši postavu potřebuje vidět naživo. Znáte to, photoshop umí divy a někdy klame od skutečnosti. :)

 

4) Vytrvejte
Agentura si Vás dá do databáze, ale to neznamená, že Vám hned zavolají na zakázku. Jak už jsme psaly výše, je spousta modelek a než se Vám povede získat první zakázku, tak to může trvat i několik měsíců. Zvlášť, pokud Vás agentura pošle do zahraničí, kde Vás zastupuje místní agentura. Samozřejmě ta se Vám stará o ubytování a dává Vám kapesné, abyste „přežily“, které jim samozřejmě splatíte z budoucích zakázek. Vzpomeňte si na příběhy Evy Herzigové nebo Terezy Maxové, také to už mnohokrát chtěly vzdát, ale NEVZDALY a kde teď jsou, že?
 

     

5) Pečujte o sebe
Choďte na castingy, ale i do agentury vždy pečlivě upravená. Nemusíte mít na sobě tunu make-upu, ale určitě mějte alespoň základ jako pudr, řasenku, lesk. Dbejte o své vlasy, pokud si je barvíte, tak si je barvěte pravidelně, odrosty nikoho neoslníte. Vždy mějte upravené nehty na rukou (ideálně francouzskou manikúru) a na nohou (na ty nezapomínejte). Samozřejmě důležitá je čistá a kvalitní pleť. Je to důležité i kvůli focení, čím víc s Vámi bude mít fotograf práce, tím míň o Vás bude mít zájem případný budoucí klient.
A samozřejmě si udržujte zpevněnou postavu.
 

     

6) Nechte si poradit
Vždy poslouchejte rady své domovské agentury a dodržujte je. Agentura Vás potřebuje prodat klientovi, takže Vám rozhodně nebude radit špatně jako některé „kamarádky“ modelky, a k tomu nezbytně potřebuje Vaši spolupráci. Pro klienty jste nezkušené a za dveřmi stojí 200 dalších dívek, proto jim nevnucujte svůj názor a s pokorou přijměte neúspěch. A že jich bude. Ale o to krásnější pocit budete mít, když se to konečně podaří a půjdete na svůj první job.

Modeling je velká dřina, ale krásná práce. Pokud vytrváte, tak poznáte svět, naučíte se perfektně jazyk a poznáte nové přátele. Dá Vám životní lekce i velké zkušenosti. Každou zakázku můžete být někdo jiný, pečují o Vás, občas třeba dostanete i produkty od klienta. Stojí to za to. Modeling Vám otevírá dveře do míst, kam se třeba ostatní dívky jen tak nedostanou. Máte ještě nějaké otázky, zajímají Vás konkrétní příběhy? Napište nám. :)

     

Mějte se krásně a sledujte náš #ModelOneBlog.

Dana & Lucka

 

Zdroj fotografií: Facebook

 

 

 

14. Únor 2016 - 19:49